اخبار خارجی

اتوماسیون و نوآوری در صنایع چوب با رباتیک

اتوماسیون و نوآوری در صنایع چوب با رباتیک

ارتباط بین انسانها و ماشین آلات دارای برخی تاریخچه های عمیق و ریشه دار است که شاید بتوان گفت که با کشف “چرخ” در قرون سنگی آغاز شد.  پس از آن ما به جستجوی موفقیت بیشتر در زمینه تجارت و حتی زندگی روزمره پرداختیم. ماشینها همیشه تمایل به عکس العمل نشان دادن و یا به عبارتی سرویس دادن به ما دارند لذا استفاده از ربات ها درصنعت چوب، در آغاز قرن حاضر بسیار برجسته شد.

توسعه تکنولوژی اتوماتیک فرصت های زیادی را برای فرایندهای تولید ایجاد کرده است.

به گفته اد مولن، مدیر فروش ربات های جهانی ” تکنولوژی اتوماتیک مبتنی بر ربات می تواند بسیار دقیقتر نسبت به فرآیند های دستی باشد. وی متذکر شد که ربات های بزرگ چهار و شش محور گزینه هایی ایده آل برای صنعت چوب به شمار می روند.”

مطالعه موردی ۱: تولید کم هزینه و پر بازده در Swedwood International:

“Swedwood International”، یک شرکت پیشرو در زمینه لوازم خانگی، IKEA، با راهکارهای رباتیک و دارای انواع محصولات و سیستم های قدرتی و اتوماتیک بوده که محصولات خود را به صورت ۳۵ کارخانه عرضه می کند..

در چارچوب جدید Swedwood  طیف گسترده ای از محصولات مجهز به روباتیک موجود بوده و این قابلیت را دارد که دستگاه های رنگ آمیزی، بسته بندی و پالتینگ، و همچنین کنترل کننده های IRC5، نرم افزار PickMaster و دیگر تکنولوژی های پیشرو در این زمینه را پوشش دهد.

این سیستم رباتیک نیز قادر است ورق، پانل و دیگر قطعات مورد نیاز برای تولید مبلمان را پوشش می دهد.

 

طبقه بندی روبات های موجود در تولیدات مربوط به صنعت چوب:

استفاده از روبات ها در صنایع چوب، ساده است.

این ربات ها قادرند تا پیچیده ترین عملیات را انجام دهند، از مونتاژ خودکار محصولات گرفته تا ذخیره سازی آنها، فرایند های سطحی و پردازش، لبه زنی، سنباده زنی، پرداخت و مرتب سازی محصولات.

از این رو می توان گفت که تقریبا هیچ بخشی در صنعت چوب وجود ندارد که ربات ها نتوانند آنها را اداره کنند. تحقیقات اخیر Semir Musić و Vlatko Doleček در مجله “روند توسعه ماشین آلات و فن آوری وابسته” به چند دسته عمده اشاره دارد.

  • پردازش کردن:

از لحاظ اقتصادی، سیستم های اتوماسیونی زمانی جذاب تر می باشند که بخشی از توانایی های پیچیده و ارزشمند خود را به نمایش گذارند. روبات ها با استفاده از سینماتیک خود می توانند پردازش قطعات کاری را انجام دهند. آنها به دلیل پیچیدگی، کاملا خاص و ویژه هستند.

در صنعت چوب زمینه هایی وجود دارد که در آن ربات، به عنوان فاکتور نهایی شناخته شده است. انعطاف پذیری ربات تاکید بر برتری آن است. مزیت بزرگ این سیستم ها در عملکردهای اقدام و پردازش مشاهده می شود. با استفاده از قابلیت های اضافی تغییر ابزار به صورت مستقل، این عملیات می تواند گسترش پیدا کند.

 

  • پوشش دهی:

دلایل بسیاری وجود دارد که مشخص می کند که چرا پوشش دهی باید توسط یک ربات انجام شود. هوای محیطی در فرآیندهای رنگ آمیزی، چسب زنی و غیره با موادی که از تبخیر آنها ساطع می شود، اشباع می گردد، از آنجایی که این مواد بسیار سمی و سرطان زا بوده بهتر است افراد در تماس با آنها قرار نگیرند. همچنین با توجه به این که این مواد قابل احتراق هستند، خطر بالایی حین کار با آنها پیش بینی می شود. لذا به دلایل مطرح شده ضرورت دارد که با روی کار آمدن ربات، افراد را از این مشاغل خطرناک آزاد کنیم.

روند جهانی رباتیک:

در سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ رباتهای صنعتی از آلمان بیشترین غلبه را در جهان داشته چرا که ۳۰ درصد کل روباتهای صنعتی جهان از آلمان حاصل شده اند. ایتالیا نیز نقش مهمی ایفا می کند و این شاخه صنعت، علیرغم رکود اقتصادی، برای اقتصاد کل کشور بسیار مهم است. کشورهای اسکاندیناوی با تحویل روبات های صنعتی در صنعت چوب، سرانه قوی ترین کشورها هستند. بدون نیاز به تأکید می توان اظهار داشت که کشورهای اسکاندیناوی به شدت به این شاخه صنعت متصل می شوند، به علت سنت، مشارکت و کیفیت.

کشف و ضبط چوب قاچاق در غرب گیلان

کشف و ضبط چوب قاچاق در غرب گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی گیلان در عملیات های جداگانه ای، مقادیری چوب قاچاق در شهرستان های شفت و ماسال واقع در غرب استان کشف و ضبط کردند.

 

به گزارش عصر یکشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی شفت بیان کرد: ماموران انتظامی حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک شده و در بازرسی از آن، 2 تن چوب قاچاق از نوع توسکا کشف و ضبط کردند.
سرهنگ علی صداقت ارزش اقتصادی چوب های کشف شده را حدوداً 10 میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: راننده 50 ساله خودرو، برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.
فرمانده نیروی انتظامی ماسال نیز گفت: ماموران انتظامی حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی، به یک دستگاه خودروی وانت حامل چوب مشکوک شده و دستور توقف این خودرو را صادر کردند
سرهنگ وحید اصلانی افزود: در بازرسی از این خودرو، 70 اصله چوب قاچاق به وزن چهار تن کشف و ضبط و متهم پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
شهرستان های شفت و ماسال به ترتیب در 25 و 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارند.

ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات صنفی


ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات صنفی

رئیس اتاق اصناف ایران با ارسال ابلاغیه‌ای به اتحادیه‌های صنفی، تاکید کرد که افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در اطلاعیه‌ای به روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها از آنها خواست تا این موضوع را به اتحادیه‌های صنفی استان متبوع خود ابلاغ کنند. وی همچنین از روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها خواست در صورت مشاهده افزایش قیمت، باید دستور بازگشت به قیمت‌های قبلی را پیگیری و نتیجه را به اتاق اصناف ایران اعلام کنند.

گشایش دفتر انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در تهران

دفتر ریاست منطقه‌ای خاورمیانه و آفریقا UFI (اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی) با حضور دکتر حسین اسفهبدی، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و مدیران این مجموعه در تهران گشایش یافت.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاه UFI سازمانی بین‌المللی است کهصنعتنمایشگاهی کشورهای مختلف را براساس اصول و برنامه‌های مختلف بررسی و رتبه‌بندی می‌کند، براساس این اصول، ایران یکی از کشورهای موفق در زمینه برگزاری نمایشگاه است که از پتانسیل قوی مشتری‌مداری برخوردار بوده و با برگزاری سالانه بیش از ۲۲۰ نمایشگاه بین‌المللی دارای استاندارد جهانی در ۶ شهر اصلی، بیشترین تعداد نمایشگاه‌های کشوری در منطقه خاورمیانه را دارد. اسفهبدی که از آبان ماه سال‌جاری به مدت ۳ سال ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای UFI را بر عهده دارد در حاشیه افتتاح دبیرخانه این مجمع گفت: یوفی چهار زیرمجموعه در چهار منطقه جهان دارد که شامل پاسیفیک با مرکزیت هنگ‌کنگ، آفریقا و خاورمیانهبا مرکزیت دبی، قاره آمریکا با مرکزیت مکزیک و اروپا با مرکزیت پاریس است و اگرچه سابقه عضویت ایران در این انجمن جهانی به سال ۱۳۵۵ برمی‌گردد، اما تاکنون ایران به ریاست مناطق این سازمان نرسیده بود. وی اضافه کرد: رئیس هر منطقه براساس اکثریت آرا انتخاب می‌شود؛ به این صورت که کاندیداتوری در این انتخابات آزاد است و اعضا بر حسب توانمندی و سوابق، نامزد مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند و انتخابات و شمارش آرا نیز تحت نظارت حسابرسان اروپایی است.

شرکت تعاونی درودگران و مبلسازان تهران با نیم قرن  فعالیت رسمی در زمینه فروش مواد اولیه مورد نیاز صنف، همچنان در ایران پیشرو می باشد.با ارائه خدمات نامحدود همواره تلاش کرده هیچکاه کیفیت را فدای کمیت محصولات نکند.

تماس با ما

  •  تهران ،خیابان کارگر جنوبی ،نبش آذربایجان شرقی ، پلاک 161
  • شماره تماس : 02166407102
  • آدرس ایمیل : info@tehcfc.com
بالا