اخبار خارجی

اهمیت طراحی داخلی محیط کار و مبلمان اداری

اگر امروز زندگی ماشینی و شهرنشینی افسارگسیخته ما را بر آن داشته که تا به ناچار ساعت های متمادی در محیط کار باشیم، کاهش مضرات ناشی از این سبک زندگی انتخابی است که توسط خود ما صورت می پذیرد و مبلمان اداری نوژن این شانس را پدید آورده تا کارکنان محیط های اداری هرچه بیش تر از آسیب های طولانی مدت دور باشند.

به گزارش افکارنیوز، محیط کار عاملی مهم است که در کارایی کارکنان تأثیر مستقیم دارد. با توجه به این که اکثر محیط های کاری اصول اولیه ارگونومی را رعایت نمی نمایند، این عدم توجه به اصول اولیه باعث بروز مشکلات عدیده ای برای کارکنان شده و هم چنین سلامتی کارکنان را نیز به خطر می اندازد.

عـدم توجـه به اصـول ارگونومی و رعایـت نکـردن آنها در محـیط کار، هزینه هـای بسیار زیادی را هم برای کـارفرما و هم برای کارکنان بدنبال خواهد داشت و موجب کاهش کارآیی و کیفیت می گردد. از طرفی با توجه به اینکه طی سالیان گذشته و تحقیقات انجام شده، نقش حیاتی ارگونومی در کاهش ناراحتی های روحی و عضلانی، افزایش بهره وری، بهبود کیفیت، زندگی کاری، ایمنی و کارآیی کلی سازمان مشخص تر شده و متخصصین ارگونومی نیز با بهینه کردن تناسب بین انسان - ماشین و محیط، کارآیی سیستم ها را بهبود بخشیده اند. می توان گفت توجه به ارگونومی از حد یک ابزار فراتر رفته و به یک استراتژی جهت بهبود بهره وری سیستم، ایجاد کار مناسب، پیشگیری از حوادث و بیماری های ناشی از کار و بهبود راندمان و عملکرد انسان تبدیل شده است.

علاوه بر توجه به اصـول ارگونومی ، مقوله طراحی داخلی محیط کار و مبلمان اداری نیز حایز اهمیت فراوان است که در بیش تر مواقع نادیده گرفته می شود. برای انجام هر کاری با توجه به نوع فعالیت و مشخصات آنتروپومتری شاغلین، می بایست در طراحی داخلی محیط کار و مبلمان اداری مناسب انجام شود.

مجموعه این استانداردها و حساسیت ها سبب شده که مجموعه نوژن با بیش از ربع قرن تجربه و سابقه طراحی، تولید و عرضه مبلمان اداری مناسب، شرایطی را فراهم آورد که افراد در محیط های کار با کم ترین میزان خستگی و دردهای روحی و جسمی ناشی از فعالیتهای روزانه در محیط کار مواجه شوند. اگر امروز زندگی ماشینی و شهرنشینی افسارگسیخته ما را بر آن داشته که تا به ناچار ساعت های متمادی در محیط کار باشیم، کاهش مضرات ناشی از این سبک زندگی انتخابی است که توسط خود ما صورت می پذیرد و مبلمان اداری نوژن این شانس را پدید آورده تا کارکنان محیط های اداری هرچه بیش تر از آسیب های طولانی مدت دور باشند.

جاسازی یک محموله بزرگ قاچاق مواد مخدر از داخل مبلمان

جاسازی یک محموله بزرگ قاچاق مواد مخدر از داخل مبلمان

/
 

گمرک ایران از کشف یک محموله بزرگ قاچاق مواد مخدر از نوع شیره تریاک و تریاک سوخته خبر داد که داخل مبلمان منزل جاسازی شده بود.

 

ایران آنلاین /ماموران گمرک غرب تهران در بازرسی از محموله ها با رصد اطلاعات و کنترل هوشمند کالاهای صادراتی به یک محموله کالای مبلمان مشکوک می شوند و پس از آن تیم سگ های مواد یاب گمرک اقدام به بازرسی از این محموله می کنند.

ماموران گمرک غرب تهران موفق می شوند در بازرسی از این محموله با کمک سگ های مواد یاب مقدار 44 کیلو و 550 گرم انواع تریاک را از داخل محموله مبلمان کشف و ضبط کنند.
این چهارمین محموله قاچاق سازمان یافته مواد مخدر است که از ابتدای سالجاری با هوشیاری ماموران گمرک غرب تهران و به کمک سگ های موادیاب کشف می شود.
با الکترونیکی شدن تمامی رویه ها در گمرک، اطلاعات محموله های اظهاری توسط بخش مبارزه با جرایم سازمان یافته از مرکز کنترل و در صورت نیاز اقدامات ویژه کنترلی انجام می شود .
اکنون تعداد 21 قلاده سگ موادیاب آماده به کار در گمرکات کشور فعالند که 10 قلاده در سال 95 خریداری و آموزش داده شده است‌ و قرار است 20 قلاده سگ مواد یاب دیگر نیز در سالجاری به این تعداد اضافه شود.
کشفیات گمرک در سال گذشته به کمک سامانه های الکترونیکی، تجهیزات پیشرفته کنترلی از جمله دستگاههای ایکس - ری کامیونی، سگ های مواد یاب و کالایاب و همچنین با ارتقای سطح آموزش ماموران در خصوص نحوه جاسازی و قاچاق در مجموع 56 درصد افزایش داشته است .
در سال جاری ماموران گمرک موفق شدند با رصد اطلاعات و کنترل کالاها به مقدار 40 تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی را کشف و ضبط کنند.
فعالیت های گمرک ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا طی سالهای اخیر مورد توجه سازمان های بین المللی بوده و بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) گمرک ایران در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست دنیا را کسب کرده است./ ایرنا

تبدیل ضایعات پلاستیکی به مبلمان شهری+تصاویر

تبدیل ضایعات پلاستیکی به مبلمان شهری+تصاویر

تبدیل ضایعات پلاستیکی به مبلمان شهری+تصاویر
دانشمندان موفق شدند با استفاده از چاپ سه‌بعدی، ضایعات پلاستیکی را به مبلمان شهری تبدیل کنند.

به گزارش شبکه علمی ثریا و به نقل از نیواطلس، تولید زباله‌های پلاستیکی این روزها بیداد می‌کند و بازیافت این مواد بسیار مورد توجه است. گزارش‌ها حاکی از آن است که هر فرد در آمستردام، سالانه حدود 23 کیلوگرم ضایعات پلاستیکی تولید می‌کند.

 محققان هلندی اظهار کردند: زباله‌های سالانه هر سه نفر می‌تواند برای چاپ سه‌بعدی دو نیمکت بزرگ پلاستیکی مفید باشد تا در مکان‌های عمومی قرار گیرند.

نام این طرح "شهر خود را چاپ کن" است و نمونه اولیه این نیمکت چاپ شده و نوعی صندلی گهواره‌ای دو طرفه است.

این نیمکت 150 سانتیمتر طول و 80 سانتیمتر عرض دارد و محل نشستن دو تا چهار نفر است.

شکل و اندازه نیمکت را می‌توان با توجه به نیاز خاص در مدل‌های مختلف چاپ کرد.

انتهای پیام

آتش سوزی در یک کارگاه مبلمان سازی در جاده ورامین بدون مصدومیت مهار شد

آتش سوزی در یک کارگاه مبلمان سازی در جاده ورامین بدون مصدومیت مهار شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه آتش سوزی در یک کارگاه مبلمان سازی در جاده ورامین خبر داد و گفت: این حادثه بدون مصدومیت مهار شد.

سید جلال ملکی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت 14:33 امروز حادثه آتش سوزی در یک کارگاه مبلمان و میز و صندلی سازی در جاده ورامین محله ده خیر به سامانه 125اعلام و ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی شهر تهران به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان کرد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد در یک کارگاه 500 متری مسقف آتش به حدود 300 متر از این کارگاه سرایت کرده بود.
ملکی با بیان اینکه آتش کاملا شعله ور و در حال سرایت به انبار و کارگاههای اطراف بود ادامه داد: در محل آتش سوزی مقدار زیادی لوازم مبل سازی و همچنین میز، صندلی و مبل وجود داشت که آتش نشانان از چند طرف عملیات مهار را آغاز کرده و در دقایقی قبل موفق شدند آتش را در محل و بدون سرایت به اطراف مهار کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این حادثه به فردی آسیب نرسید و علت این آتش سوزی در دست بررسی قرار دارد.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو

شرکت تعاونی درودگران و مبلسازان تهران با نیم قرن  فعالیت رسمی در زمینه فروش مواد اولیه مورد نیاز صنف، همچنان در ایران پیشرو می باشد.با ارائه خدمات نامحدود همواره تلاش کرده هیچکاه کیفیت را فدای کمیت محصولات نکند.

تماس با ما

  •  تهران ،خیابان کارگر جنوبی ،نبش آذربایجان شرقی ، پلاک 161
  • شماره تماس : 02166407102
  • آدرس ایمیل : info@tehcfc.com
بالا